مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شکلات و مواد اولیه شکلات سازی دعوت می نماید.

                          برای کسب اطلاعات بیشتر محصول و ارتباط با ما در ادامه همراه شوید:

سفارش (خرید) شکلات تخته ای شیرینی پزی خوش طعم

آنچه در این مقاله میخوانیم...

شکلات تخته ای شیرینی پزیانواع شکلات مورد استفاده در شیرینی پزیانواع کمتر شناخته شده شکلات طبقه بندی شکلات بر اساس ظاهرکاربرد شکلات تخته ای در شیرینی پزی
شکلات تخته ای شیرینی پزی

شکلات تخته ای شیرینی پزی

شکلات تخته ای شیرینی پزی یکی از انواع مصرفی شکلات است که در تهیه انواع شیرینی و کیک مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از انواع شکلات در پخت نه تنها یک شاخه از پخت است، بلکه یک سبک است و تنوع دستور پخت شکلات به طور مداوم در حال افزایش است. البته دانستن اطلاعات کافی درباره  این ماده  اولیه پرکاربرد، می تواند در موفقیت شما در پخت کیک و شیرینی و دسر شکلاتی موثر باشد.

شکلات تخته ای شیرینی پزی

 

انواع شکلات مورد استفاده در شیرینی پزی

پودر کاکائو
این پودر شکلات نیمه خشک آسیاب نشده و شیرین نشده است. پودر کاکائو طعم شکلاتی قوی می دهد و به شکل فرآوری شده یا طبیعی موجود است. پودر کاکائو طبیعی به رنگ قهوه ای روشن و دارای طعم قوی شکلاتی است.

شکلات شیرین نشده:
که به آن «شکلات تلخ» یا «شکلات شیرینی پزی» نیز می گویند. شکلات کاملا خالص است و فقط از دانه های کاکائو تشکیل شده است. اگرچه ظاهر و بوی آن شبیه شکلات است اما طعم تلخی دارد.

تلخ و شیرین
این شکلات حاوی حداقل ۳۵ درصد کاکائو خالص است. بیشتر شکلات‌های تیره و شیرین حاوی ۵۰ درصد شیره شکلات خالص هستند که گاهی تا ۷۰ یا ۸۰ درصد افزایش می‌یابد. این شکلات تلخ تر از شکلات شیرین یا نیمه شیرین است.

تیره شیرین
این یک نوع شکلات تلخ است، یعنی شیر ندارد، اما درصد قند بالایی دارد و نسبت به سایر انواع شکلات تلخ شیرین تر است. بیشتر برندهای شکلات تلخ شیرین فقط ۲۰ تا ۴۰ درصد کاکائو خالص دارند.

شیری
شکلات شیری علاوه بر کره کاکائو و شربت شکلات اصلی، حاوی مقداری شیر تغلیظ شده یا پودر شیر نیز می باشد. شکلات شیری باید حاوی حداقل ۱۰ درصد شربت شکلات، ۳٫۳۹ درصد چربی شیر و ۱۲ درصد شیر خالص باشد.

سفید
شکلات سفید از کره کاکائو موجود در آن گرفته شده است. اما جالب اینجاست که حاوی شربت شکلات یا هیچ محصول کاکائویی دیگری نیست. در نتیجه اساساً طعم شکلات ندارد و معمولاً طعمی شبیه وانیل یا سایر مواد دارد. به طور کلی، شکلات سفید باید حداقل ۲۰ درصد کره کاکائو، ۱۴ درصد شیر خالص و بیش از ۵۵ درصد شکر داشته باشد.

شکلات تخته ای شیرینی پزی

 

 

 

انواع کمتر شناخته شده شکلات 

کوورتور شکلاتی(Couverture)

معمولاً توسط حرفه های شیرینی پزی و کیک پزی یا قنادی ها استفاده می شود. این شکلات حاوی درصد زیادی (حداقل ۳۰ درصد) کره کاکائو و درصد زیادی شیره کاکائو است.این نسبت بالا باعث گران شدن آن می شود، اما در عوض یک شکلات نرم است که به سرعت آب می شود.

شکلات جیاندوجا (Gianduja)

Jaindoya یک شکلات اروپایی است که از شکلات و خمیر آجیل تهیه می شود. خمیر فندق رایج تر است اما با خمیر بادام نیز درست می شود. در انواع تیره یا شیری موجود است. این شکلات را می توان به عنوان طعم دهنده یا جایگزین شکلات تیره یا شیری استفاده کرد

شکلات روکش شیرینی (candy coating)

با نام های دیگری نیز شناخته می شود. «روکش شیرینی»، «کاور تابستانی» و «کاور ترکیبی» نام های دیگر این شکلات است که طعمی شبیه شکلات شیری تیره دارد و در آن روغن گیاهی یا پالم جایگزین کره کاکائو شده است. این روغن‌ها ارزان‌تر هستند و در نتیجه این شکلات ارزان‌تر از سایر شکلات‌ها است و حاوی مقدار زیادی شربت شکلات نیست. همچنین طعم شکلات زیادی ندارد.

شکلات تخته ای شیرینی پزی

طبقه بندی شکلات بر اساس ظاهر

تخته ای Chocolate block :

شکلات تخته ای به تعداد زیاد تولید و بسته بندی می شود و در قنادی ها قابل خرید است. شکلات‌های تخته‌ای، مانند شکلات‌های سوپرمارکتی، با درصدهای متفاوتی از شیره کاکائو در دسترس هستند که روی بسته‌بندی درج شده است.

سکه ای Baking wafers:
شکلات سکه ای مانند شکلات تخته ای برای شیرینی پزی تولید می شود و طعمی ندارد و فقط در قنادی فروشی ها به فروش می رسد. له کردن و آب کردن شکلات سکه ای  راحت تر از سایر انواع شکلات است. مقدار کره کاکائو در شکلات های سکه ای بیشتر از نوع تخته ای است و شکلاتی گرانتر و بهتر از نوع شکلاتی است.

شکلات چیپسی Chocolate morsels :
شکلات چیپسی شکلات های کوچکی هستند که به صورت عمده و بسته بندی در قنادی به فروش می رسند. ویژگی و تفاوت اصلی این نوع شکلات با سایر شکلات ها در اندازه نیست، بلکه در تحمل آن در برابر حرارت است.

شکلات کوورتور Couverture Chocolate :
Covertur یک کلمه فرانسوی است که به معنای پوشاندن است. این نوع شکلات بسیار مرغوب بوده و حاوی مقدار زیادی کره کاکائو (حداقل ۳۰ درصد) است و فقط توسط قنادی ها و شکلات سازان حرفه ای استفاده می شود.

شکلات Chocolate candy melt:
با رواج پاک کن های کیک و تزئینات و روکش های شکلاتی، محصولی به نام chocolate condimelt تولید شد که بسیار ارزان تر از شکلات است و آب شدن آن بسیار راحت تر است. این محصول که ظاهری شبیه شکلات سکه ای دارد از شیر، شکر، روغن نباتی، اسانس و رنگ تشکیل شده و حاوی مقداری پودر کاکائو است.

شکلات تخته ای شیرینی پزی یکی از انواع مصرفی شکلات است که در تهیه انواع شیرینی و کیک مورد استفاده قرار می گیرد.

شکلات تخته ای شیرینی پزی

کاربرد شکلات تخته ای در شیرینی پزی

به شکلات تخته ای  شیرینی پزی شکلات معمولی نیز  می گویند و حاوی مقدار کمی کره کاکائو است. نوع دیگر آن از پارافین خوراکی یا روغن گیاهی استفاده می کند و به آن شکلات مرکب می گویند که نسبت به نوع اول ارزانتر است.شکلات تخته ای ساده است و به خودی خود جنبه تزیینی ندارد اما پرمصرف ترین شکلات در بین انواع آن است. تنوع رنگ استفاده از این نوع شکلات و محبوبیت آن را بیشتر کرده است. طعم های مختلف و محبوب آن مانند شکلات شیری و شکلات تلخ به عنوان پوشش یا طعم دهنده برای بیسکویت، بستنی و کیک استفاده می شود. از شکلات تخته ای در تهیه بسیاری از دسرهای شکلاتی مانند برشتوک، کیک، شیرینی و انواع شکلات مانند شکلات مغزی با پسته و کشمش یا شکلات اناری استفاده می شود.

موارد استفاده شکلات تخته ای محدود نیست و می توان با ذوب کردن آن به عنوان شکلات آب شده، برای تزیین کیک و دسر نیز از آن استفاده کرده و شکل های زیبایی خلق کرد که پروانه شکلاتی از جمله زیباترین آن ها است. می توان با رنده کردن یا خرد کردن از آن  برای تزیین کیک، شیرینی و بستنی استفاده کرد.

گروه شرکت های سورن با شناخت کامل صنعت شیرینی و شکلات ایرانی در انواع طعم ها، بسته بندی ها، رنگ ها و طرح های مختلف جهت صادرات، پخش عمده و فروش در هایپرمارکت ها تولید کننده  شکلات تخته ای جهت استفاده در قنادی و شیرینی پزی می باشد.

 

بیشتر بخوانید: تولید شکلات چیپسی 

 

شکلات تخته ای شیرینی پزی

Call Now Buttonتماس با ما