مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شکلات و مواد اولیه شکلات سازی دعوت می نماید.

                          برای کسب اطلاعات بیشتر محصول و ارتباط با ما در ادامه همراه شوید:

فرآورده پوششی کاکائویی چیست؟ | تولید فراورده های پوششی

آنچه در این مقاله میخوانیم...

فرآورده پوششی کاکائوییترکیبات پوشش های کاکائویی پوشش های کاکائویی چگونه روی محصولات قرار میگیرد؟گاناش چیست + طرز تهیه گاناش شکلاتی و رنگیطرز تهیه گاناش در مایکروفرطرز تهیه گاناش شکلاتینحوه تهیه گاناش رنگی در منزلخامه صبحانه: 1 عددشکلات تخته ای: 300 گرمکره: 1 قاشق غذاخوریرنگ خوراکی مورد علاقهتهیه شکلات مایع جهت فرآورده پوششی کاکائویی در کارخانه
فرآورده پوششی کاکائویی

فرآورده پوششی کاکائویی

فرآورده پوششی کاکائویی نوعی شکلات است که در صنعت شیرینی پزی و کیک سازی کاربرد فراوانی دارد و بیشترین مقدار را دارد. Couverture در زبان فرانسوی به معنای پوشش است. درصد کره کاکائو در این شکلات بیش از ۳۱ درصد و درصد کاکائو بیش از ۳۵ درصد است. درصد بالا در این فرم باعث می شود تا آن را روی کیک پهن کنید. برای پوشاندن محصولات شکلاتی مانند آجیل، شکلات های دانه دار یا بیسکویت های روکش دار استفاده می شود.

فرآورده پوششی کاکائویی

ترکیبات پوشش های کاکائویی 

در ترکیب روکش های شکلاتی از چربی های گیاهی هیدروژنه، استئارین، پودر کاکائو و کره کاکائو استفاده می شود. در فرمولاسیون نمونه های شکلات و روکش های شکلات شیری از اینولین و مالتیتول به عنوان جایگزین ساکارز و همچنین لاکتوباسیلوس پلانتاروم A7 استفاده می شود. سویه پروبیوتیک استفاده شد.

پوشش های شکلاتی کره کاکائو بیشتری نسبت به شکلات معمولی دارد.برخلاف پودر کاکائو، کره کاکائو حاوی مقدار کمی کافئین است.هدف از اضافه کردن کره کاکائو افزایش سیالیت شکلات در هنگام گرم شدن است. درصد چربی بالای این شکلات باعث می شود روی کیک پخش شود.

فرآورده پوششی کاکائویی

 

پوشش های کاکائویی چگونه روی محصولات قرار میگیرد؟

برای اضافه کردن روکش شکلاتی، هسته یا بیسکویت شکلات را از روی صفحه ای از شکلات ذوب شده در دستگاهی به نام دستگاه روکش انروبر عبور می دهند.

در این روش محصولاتی مانند ویفر، کیک، بیسکویت، شیرینی، بادام، گردو، پسته با یک لایه کامل یا یک لایه شکلات شکسته پوشانده می شود.

و در مورد موادی مانند گردو و بادام که چربی زیادی دارند و این ترس وجود دارد که در مراحل بعدی نگهداری، چربی آنها روی سطح شکلات نشت کند و باعث Fat bloom شود. این مواد با لایه های شیره شکر چنین محصولاتی تحت پوشش قرار می گیرند. شکلات مایع به صورت پرده ای نازک عمود بر محل عبور محصول مورد نظر قرار می گیرد و این مواد هنگام عبور از این پرده با لایه ای از شکلات پوشانده می شوند.

به جای این روش، گاهی مقداری شکلات مایع روی محصول می ریزند یا محصول را در شکلات مایع فرو می برند و سپس خارج می کنند.

در مناطق گرم که شکلات ذوب می شود، می توان روکش شکلات را با لایه ای از لعاب Iciny پوشاند. برای تهیه این پوشش لازم است آن را با آب و کمی ژلاتین، حدود ۱ درصد وزن شکر، پکتین و آلبومین تخم مرغ مخلوط کنید. از نظر غلظت آن را مایع می کنند.

فرآورده پوششی کاکائویی

گاناش چیست + طرز تهیه گاناش شکلاتی و رنگی

گاناش در واقع روکش شکلاتی روی کیک یا سس بستنی است که این غذاها را بسیار خوشمزه تر می کند و از ترکیب خامه و شکلات درست می شود. البته برخی از افراد از افزودنی های دیگری استفاده می کنند، اما شکلات و خامه پایه اصلی گاناش است.

فرآورده پوششی کاکائویی

 

طرز تهیه گاناش در مایکروفر

ابتدا شکلات ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید تا راحتتر آب شوند و در ظرف شیشه ای بریزید. خامه را روی آن بریزید و حدود یک دقیقه در مایکروویو قرار دهید. سپس آن را خارج کرده و شروع به هم زدن کنید. کاسه را برای بار دوم به مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید. سپس آن را خارج کرده و دوباره مخلوط کنید. این کار را ادامه دهید تا شکلات و خامه کاملا با هم ترکیب شوند و گاناش یکدست شود. با قرار ندادن مداوم مواد در مایکروویو می توان از سوختن آن جلوگیری کرد.

فرآورده پوششی کاکائویی

طرز تهیه گاناش شکلاتی

۱- شکلات تخته ای را خرد یا رنده کنید، سعی کنید از شکلات با کیفیت استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. ۲- خامه صبحانه را داخل شیر در حال جوش بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا وقتی از کناره ها آمد داغ شود. وقتی جوش آمد و یکدست شد، از روی حرارت بردارید و شکلات را اضافه کنید. وقتی شکلات در خامه گرم ذوب شد، گاناش آماده است.

۳- اگر مقدار خامه و شکلات برابر باشد گاناش تقریبا یکدست می شود و می توانید آن را روی کیک بریزید. اگر نسبت شکلات دو برابر خامه باشد گاناش غلیظ می شود که برای پوشاندن روی کیک و تزیین کیک با قیف و پیپ مناسب است. اگر مقدار شکلات نصف خامه بود می توانید از گاناش به عنوان رویه استفاده کنید.

۴- اگر می خواهید گاناش را طوری روی کیک بریزید که انگار مایع از سطح کیک می ریزد باید حدود ۱۰ دقیقه بعد از آماده شدن گاناش روی کیک بریزید . نازک و تا حدودی گرم به ته کیک می رسند اما در این صورت ضخامت گاناش کم می شود.

۵- اگر می خواهید از گاناش برای تزیین و پوشاندن کیک استفاده کنید باید گاناش غلیظی تهیه کنید سپس به شکلی در آورید که پس از چند ساعت استراحت در یخچال با سرعت بالا حدوداً هم بزنید. ۶ تا ۷ دقیقه، سپس کیک را با آن بپوشانید.

فرآورده پوششی کاکائویی

نحوه تهیه گاناش رنگی در منزل

مواد لازم:

  • خامه صبحانه: ۱ عدد

  • شکلات تخته ای: ۳۰۰ گرم

  • کره: ۱ قاشق غذاخوری

  • رنگ خوراکی مورد علاقه

طرز تهیه:
ابتدا خامه را در ظرفی روی حرارت می گذاریم و می گذاریم داغ شود. دقت کنید که نباید بجوشد و فقط باید گرم شود. سپس شکلات تخته ای را به آن اضافه می کنیم تا با حرارت خامه آب شود و در آن حل شود. در آخر کره و رنگ خوراکی را به آن اضافه می کنیم. اکنون گاناش رنگی آماده است.

 

 

فرآورده پوششی کاکائویی

پوشش های کاکائویی{chocolate coating} مخلوط شکلاتی است که برای پوشاندن محصولات قنادی مانند بستنی و شیرینی استفاده می شود.

تهیه شکلات مایع جهت فرآورده پوششی کاکائویی در کارخانه

این محصول یکی از محصولات باکیفیت ما می باشد که بر اساس استانداردهای جدید تولید و عرضه می گردد.
تولید شکلات مایع با روکش کاکائویی در سطل با استفاده از مواد اولیه مرغوب در حال انجام است. خط تولید این محصول به دلیل استقبال خوب تولیدکنندگان در ظرفیت بالایی انجام شده و این خط در حال تولید شکلات کاکائویی با ظرفیت بالا می باشد. در واقع شکلات مایع در طعم های مختلفی مانند وانیلی، کاکائویی، میوه ای و … تولید می شود و طعم کاکائویی طرفداران بیشتری دارد. به عبارت دیگر، مصرف کنندگان بیشتر از محصولات کاکائویی استقبال می کنند، به همین دلیل این طعم بیشتر به فروش می رسد و تولیدکنندگان تمایل بیشتری به خرید آن دارند.

به علاوه در مجموعه تولیدی سورن علاوه بر شکلات مایع پوشش دهنده، شکلات تخته ای،کرم کاکائو،شکلات چیپسی،شکلات اشکی،شکلات سکه ای،ترافل رنگی، اسمارتیز و ده ها ماده اولیه دیگر تولید می شود که در قسمت های مختلف این سایت توضیح داده شده است و اگر شما تولید کننده شیرینی پزی هستید توصیه می کنیم این مطالب را نیز مطالعه کنید.

 

فرآورده پوششی کاکائویی

Call Now Buttonتماس با ما