مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شکلات و مواد اولیه شکلات سازی دعوت می نماید.

                          برای کسب اطلاعات بیشتر محصول و ارتباط با ما در ادامه همراه شوید:

۷ فایده شکلات تلخ برای زنان و مردان  که نمیدانستید!

آنچه در این مقاله میخوانیم...

7 فایده شکلات تلخ برای زنان و مردان1. منبع غنی از مواد فیبری و معدنی2. شکلات تلخ منبع قوی آنتی اکسیدان ها3. کاکائو گردش جریان خون را بیشتر می کند و فشار خون را پایین می اورد4. شکلات تلخ خطر بیماری قلبی را کاهش میدهد5. شکلات تلخ از پوست شما در برابر آفتاب محافظت می کند.6. شکلات می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد.7. کاکائو برای رشد و حجم مو موثر است.
فایده شکلات تلخ برای زنان و مردان

فایده شکلات تلخ برای زنان و مردان چیست؟ فواید شکلات تلخ برای بدن ؟ آیا مصرف شکلات تلخ ضروری است؟ چه نوع شکلات تلخی مصرف کنیم؟   در این مقاله به توضیحی مفصل برای همه این سوالات می پردازیم:

میل نمودن شکلات تلخ با محتوای پودر کاکائو بالا (معمولا بالای ۷۰ درصد) در حد اعتدال می تواند آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی را تامین کند و ممکن است به محافظت از شما در برابر بیماری قلبی کمک کند.ااما بدانید که همین مورد هم دارای کالری بالایی هست.

در مجموع باید این را بدانید که شکلات تلخ سرشار از مواد مغذی است که می تواند بر سلامتی شما تأثیر مثبت بگذارد و به شرط دانستن محتویات کامل محصول، خوردن آن خالی از لطف نیست.

فواید شکلات تلخ برای زنان و مردان

در ادامه ۷ مورد از  فواید شکلات تلخ یا همان کاکائو تلخ را برای شما عنوان می کنیم. با ما همراه باشید:

۷ فایده شکلات تلخ برای زنان و مردان

۱٫ منبع غنی از مواد فیبری و معدنی

اگر شکلات تلخ اصلی با درصد بالای کاکائو از ۷۰ الی ۱۰۰ درصد تهیه کنید، منبع بسیار مغذی مصرف نموده اید.

۱۰۰ گرم شکلات تلخ حاوی مواد زیر است:

۱۱ گرم فیبر
۶۶٪ از DV برای آهن
۵۷ درصد از DV برای منیزیم
۱۹۶٪ از DV برای مس
۸۵ درصد از DV برای منگنز
علاوه بر این، دارای مقدار زیادی پتاسیم، فسفر، روی و سلنیوم است.

۱۰۰ گرم شکلات تلخ برای یک وعده مصرف نیست و این مقدار را باید برای دفعات مختلفی مصرف نمایید.

شکلات تلخ حاوی محرک هایی مانند کافئین و تئوبرومین است . اما میزان کافئین در مقایسه با قهوه بسیار کم است. در واقع اگر شما جزو کسانی باشید که قهوه زیا مصرف می کنید، شکلات تلخ به هیچ عنوان بر خواب شما تاثیری نخواهد داشت.


بیشتر بخوانید: آیا شکلات چاق کننده است؟


۲٫ شکلات تلخ منبع قوی آنتی اکسیدان ها

ORAC مخفف ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن است. این معیاری برای فعالیت آنتی اکسیدانی غذاها است.

اساساً، محققان مجموعه‌ای از رادیکال‌های آزاد را در برابر نمونه‌ای از غذا قرار می‌دهند و می‌بینند که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در غذا تا چه حد می‌توانند رادیکال‌های آزاد را خلع کنند. این تست جالبی است که نتایج جالبی را هم به دنبال دارد. یکی از فواید شکلات تلخ جالب همین خاصیت است.

بر اساس این مطالعات، شکلات سرشار از آنتی اکسیدان تصور می شود.

بر پایه همین تحقیقات شکلات تلخ مملو از ترکیبات آلی است که از نظر بیولوژیکی فعال هستند و به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. اینها شامل پلی فنول ها، فلاوانول ها و کاتچین ها و غیره است. بر اساس تحقیقات، پلی فنول های موجود در شکلات تلخ ممکن است به کاهش برخی از اشکال کلسترول LDL (“بد”) در ترکیب با غذاهای دیگر مانند بادام و کاکائو کمک کند.

۳٫ کاکائو گردش جریان خون را بیشتر می کند و فشار خون را پایین می اورد

فلاونوئیدهای موجود در شکلات تلخ می توانند اندوتلیوم، پوشش سرخرگ ها را برای تولید اکسید نیتریک (NO) تحریک کنند.

یکی از عملکردهای NO ارسال سیگنال به شریان ها برای استراحت است که مقاومت در برابر جریان خون را کاهش می دهد و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد. همچنین گردش خونی که به وسیله مصرف شکلات تلخ در بدن بهتر می شود در پوست سر هم باعث افزایش حجم مو می شود.

به همین خاطر در بسیاری ز داروهایی که برای افزایش و رشد و تقویت موی سر ساخته می شود از پودر کاکائو به عنوان مکمل استفاده می شود.

فواید شکلات تلخ برای زنان و مردان

۴٫ شکلات تلخ خطر بیماری قلبی را کاهش میدهد

در افراد مسن با مصرف مواد مختلف مانند چربی ها کلسترول زیادی در شریان ها انباشته  میشود که عامل اصلی در حمله های قلبی و بیماری های قلبی به شمار میرود. شکلات تلخ در برابر اکسیداسیون LDL محافظت میکند و این خاصیت باعث کاهش خطر بیماری قلبی می شود.

این فایده شکلات تلخ برای زنان و مردان مسن بسیار موثر است.

همچنین تعدادی از مطالعات نشان داده اند که مصرف کاکائو یا شکلات غنی از فلاوانول می تواند فشار خون را کاهش دهد و سلامت قلب و عروق را بهتر کند.

خوردن شکلات تلخ به اندازه کم در ۳ دفعه مختلف در هفته می تواند حمله قلبی را تا حدود ۱۰ درصد کمتر نماید.

۵٫ شکلات تلخ از پوست شما در برابر آفتاب محافظت می کند.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلات ساحلی هستید، و میخواهید در طول ماه های آینده و ایام گرم تر سال در ساحل ها آفتاب بگیرید، مصرف شکلات تلخ از چندماه زودتر برای شما ضروری و مفید خواهد بود!!! یکی از دیگر فایده شکلات تلخ برای زنان و مردان که شاید تا حالا نمیدانستید!!

۶٫ شکلات می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد.

خبر خوب هنوز تمام نشده است شکلات تلخ همچنین ممکن است عملکرد و بازدهی مغز شما را بهبود بخشد.

با وجود مواد مغذی در شکلات تلخ و پودر کاکائو، بهبود عملکرد سلول های مغزی و در نتیجه آن بازدهی بیشتر عملکرد مغزی از دیگر فواید شکلات تلخ برای شما می باشد.

فواید شکلات تلخ برای زنان و مردان

۷٫ کاکائو برای رشد و حجم مو موثر است.

تحقیقات کامل و گسترده اثبات کرده اند، مصرف روزانه به دوز مناسب از کاکائو یا همان شکلات تلخ میتواند به افزایش گردش جریان خون در سر و مغز و شریان های پوستی کمک کند. در نتیجه رشد و حجم مو که از گردش خون به شدت تاثیر میگیرند، هم با این خاصیت شکلات تلخ، عملکرد بهتری نشان میدهند.

 

Call Now Buttonمشاوره + قیمت