مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شکلات و مواد اولیه شکلات سازی دعوت می نماید.

                          برای کسب اطلاعات بیشتر محصول و ارتباط با ما در ادامه همراه شوید:

شناسایی پودر کاکائو اصل + قیمت عمده | Original cacao

آنچه در این مقاله میخوانیم...

راه‌های تشخیص پودر کاکائو اصلآنالیز و مشخصات فنی پودر کاکائوتفاوت پودر کاکائو روشن و تیرهبهترین پودر کاکائو خالصقیمت عمده پودر کاکائو اصلی در بازرگانی سورن
پودر کاکائو اصل

خرید رسمی پودر کاکائو اصل با مجوز مصرف + Analyse + کد IRC منطبق بر Batch Number باید باشد. با ما همراه باشید:

درخت کاکائو یکی از درختان مرتفع است که در مناطق گرمسیری و استوایی رشد می‌کند. این درخت دارای میوه‌های زردرنگ کوچکی است که شامل تعدادی دانه کاکائو می‌باشد. از دانه‌های کاکائو محصولاتی مانند کره کاکائو، شکلات و پودر کاکائو استخراج می‌شود. پودر کاکائو توسط کشورهای مختلفی تولید می‌شود. به همین دلیل این پودر دارای انواع و برندهای مختلفی است. ازآنجایی‌که تعداد تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان پودر کاکائو افزایش‌یافته است؛ برخی از افراد سودجو اقدام به فروش پودرهای کاکائو بی‌کیفیت و تقلبی می‌کنند. پودر کاکائو اصل دارای مشخصات خاصی است. درصورتی‌که این پودر از مراکز معتبر خریداری شود؛ از اصل بودن آن اطمینان حاصل می‌گردد.

راه‌های تشخیص پودر کاکائو اصل

تشخیص پودر کاکائو اصل از تقلبی کار دشواری است؛ معمولاً تنها افراد متخصص می‌توانند این کار را انجام دهند؛ اما پودر اصل دارای ویژگی‌هایی است که با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توان پودرهای کاکائو اورجینال را از تقلبی شناسایی کرد. پودرهای کاکائو اورجینال بسیار نرم بوده و رطوبت کمی دارند. یکی دیگر از راه‌های تشخیص پودر کاکائو اصل توجه به مزه آن است. این پودرها خیلی تلخ نیستند و از تلخی متوسطی برخوردارند. پودر کاکائو باکیفیت و اصل دارای دو رنگ تیره و روشن هستند اما معمولاً پودرهای باکیفیت رنگی روشن‌تر دارند. درصد چربی پودرهای کاکائو مرغوب بین ۱۰ تا ۲۲ می‌باشد؛ بنابراین هنگام خرید این پودرها حتماً به مشخصات درج‌شده بر روی بسته‌بندی توجه نمایید و برای خرید مراکز معتبر را انتخاب کنید.

آنالیز و مشخصات فنی پودر کاکائو

پودر کاکائو ها به صورت رسمی از محل کارخانه تولید شده دارای مشخصات فنی و برگه آنالیز هستند. این برگه آنالیز منطبق بر batch number و مشخصات کیسه ای است که محصول در آن قرار گرفته است. همچنین تاریخ و اعتبار آنالیز باید با محصول منطبق باشد. از همه این ها گذشته در ایران وقتی به صورت رسمی خرید پودر کاکائو عمده انجام میدهید، میتوانید درخواست مجوز مصرف و بهداشت از تامین کننده داشته باشید. چرا که با ورود بار به داخل کشور و عبور از گمرکات کشور برای آن مجوز مصرف وزارت بهداشت با کد IRC معتبر صادر می شود. لذا این کاکائو احتمال تقلبی بودن نخواهد داشت.

تفاوت پودر کاکائو روشن و تیره

تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن

همان‌طور که گفته شد پودر کاکائو در دو رنگ تیره و روشن تولید می‌شود که هرکدام دارای نمونه‌های باکیفیت و اصل می‌باشند. تفاوت پودر کاکائو تیره و روشن در روش تولید و مزه و عطر آن‌ها می‌باشد. پودرهای کاکائو روشن، پودرهای طبیعی و نچرال هستند. این پودر کاملاً خام است. به آن ماده افزودنی اضافه نشده است و دارای طعم و عطری تند می‌باشد. پودر کاکائو تیره یا آلکالایز بوداده شده‌اند. این پودر دارای طعم و مزه ملایم‌تر است. به این نوع پودر مواد افزودنی اضافه می‌شود تا میزان اسیدیته آن کاهش یابد. میزان تیرگی محصول بستگی به درصد قلیایی کردن آن دارد و این درصد می تواند از Ph 5 تا Ph 10 هم افزایش داشته باشد که باعث ایجاد رنگ تیره تر خواهد شده . نمونه های موجود در بازار ایران شامل برندهای زیر ات:

 • پودر کاکائو نچرال
 • پودر کاکائو تیره altin marka s9
 • پودر کاکائو تیره cargill gt 50  – cargill gt150  – cargill db 400 – cargill db82
 • پودر کاکائو تیره Opera
 • پودر کاکائو دارک ناترا
 • پودر کاکائو سیاه Ibiza
 • Dutch cacao

 

بهترین پودر کاکائو خالص

پودر کاکائو خالص

نمی‌توان به‌طور مشخص بهترین پودر کاکائو خالص را نام برد. پودر کاکائو خالص پودری است که آن را با روش های مختلف قلیایی نکرده اند. پودر کاکائو خالص یا طبیعی از دانه های کاکائوی افریقایی یا امریکای جنوبی ساخته و پرداخته شده است. این محصول دارای رنگ روشن تری نسبت به نوع صنعتی آن است. البته تا اینجا خصوصیات پودر کاکائو اصلی مطرح شده و انواع تقلبی ـآن را در ادامه معرفی میکنیم.

در تولید پودرهای تقلبی از نشاسته و اسانس کاکائو استفاده می‌شود. برندهای مختلف پودر کاکائو در بازار موجود است. پودرهای کاکائو اسپانیایی، هلندی و ترکیه‌ای از کیفیت و ماندگاری خوبی برخوردارند. برای خرید پودر کاکائو خالص بهتر است به بازرگانی‌ها و تولیدی‌های معتبر مراجعه نمایید و تا جایی که ممکن است خریدهای خود را به‌صورت مستقیم و بی‌واسطه انجام دهید. متاسفانه بسیار دیده می شود که در بسته بندی های fake ، پودر های تقلبی میکروب دار و مضر و غیر مفید پر شده و در بازار عرضه می شود.

مجموعه تولیدی بازرگانی سورن یکی از مراکز عرضه‌کننده پودر کاکائو خالص می‌باشد که محصولات خود را به‌صورت عمده در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

قیمت عمده پودر کاکائو اصلی در بازرگانی سورن

با توجه به اینک تولیدی ها و شرکت های شکلات تخته ای از پودر کاکائو به عنوان مواد اولیه و با حجم بالا استفاده می کنند در کنار یافتن پودر کاکائو اصلی ، داشتن بهترین قیمت نیز بسیار مهم تلقی می شود. بنابراین بازرگانی سورن با ارتباط مستقیم و بی واسطه با مشتریان گرامی ، بهترین قیمت عمده پودر کاکائو را برای مشتریان به صورت روزانه ارائه می نماید. صنایع اصلی که از پودر کاکائو به صورت فله ای در حجم های عمده استفاده می کنند بصورت زیر است:

 • کارخانه های کیک و کلوچه سازی
 • کارخانه های بستنی سازی
 • کارخانه های تولید شکلات
 • کارخانه های تولید شکلات های صنعتی
 • مکمل های بدنسازی
 • صنایع داروسازی
Call Now Buttonمشاوره + قیمت