مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شکلات و مواد اولیه شکلات سازی دعوت می نماید.

                          برای کسب اطلاعات بیشتر محصول و ارتباط با ما در ادامه همراه شوید:

قیمت خرید شکلات تخته ای T01 باکیفیت با روغن قنادی (صاف)

آنچه در این مقاله میخوانیم...

روغن صاف قنادی T01تعریف روغن صافمزایای استفاده از روغن صاف قنادیچگونه روغن جامد را صاف کنیم؟تفاوت بین روغن صاف قنادی و روغن جامد تصفیه شده چیست؟ دلایل صاف کردن روغن جامد چگونه مشکل روغن جامد یا نیمه جامد را حل کنیم؟شکلات تخته ای تهیه شده با روغن صاف قنادی
روغن صاف قنادی

روغن صاف قنادی T01

روغن صاف قنادی T01  یک روغن گیاهی رایج است که ذوب شده و نرم شده است. البته امروزه روغن جامد کاملی وجود ندارد و تمامی روغن های موجود در بازار نیمه جامد هستند. از آنجایی که روغن های جامد و کامل به دلیل داشتن اسیدهای چرب ترانس مضر هستند، مصرف آن ها متوقف شده است.

روغن صاف قنادی

 

تعریف روغن صاف

اگر دقت کنید، روغن جامد یا نیمه جامدی که به دست می آورید حباب هایی در داخل خواهد داشت. این باعث می شود بافت کیک خیلی خوب نباشد، به علاوه اندازه گیری روغن را اشتباه می کند. اگر دستور پخت آب نبات است، مهم است که اندازه گیری های دقیق را دنبال کنید.

بنابراین، در اکثر دستورهای پخت و پز، روغن جامد نرم است که به آن روغن جامد تصفیه شده می گویند. بنابراین ترجیحاً در تهیه شیرینی ها از روغن جامد حتی در صورت عدم ذکر آن استفاده شود.

روغن نرم شیرینی پزی با روغن جامد صاف تفاوت زیادی دارد و نباید به جای هم استفاده شود. روغن شیرین قنادی که در ایران با نام روغن ۵۰ نیز شناخته می شود، روغنی کاملا جامد و بی مزه حتی در دمای محیط بوده و بافتی بسیار صاف دارد.

روغن صاف قنادی

مزایای استفاده از روغن صاف قنادی

  • دسرهای تهیه شده با این روغن ترد بیشتری دارند. اما اگر در دستور غذا ذکر نشده است، توصیه می شود فقط از روغن مایع برای پخت شیرینی استفاده کنید، این روغن را با روغن جامد ساده مخلوط کنید زیرا طعم شیرینی های شما را بهتر می کند.
  • از بین تمام چربی ها، این روغن مقاوم ترین روغن در برابر حرارت و رطوبت است، بنابراین همیشه جامد است.
  • روغن پخت و پز نرم و شفاف را باید از شیرینی فروشی تهیه کنید.
  • روغن قنادی نرم در دمای اتاق یک سال ماندگاری دارد.

روغن صاف قنادی

چگونه روغن جامد را صاف کنیم؟

تصفیه روغن جامد بسیار آسان است، فقط باید روغن جامد را در ظرفی ریخته و روی بخار کتری یا ظرف دیگری قرار دهید.
شکست سبک ماری بیان. وقتی ذوب شد و کمی خنک شد آن را در فنجان بریزید تا به دمای محیط برسد
سپس آن را در یخچال قرار می دهیم. به این ترتیب روغن جامد به روغن جامد نرم تبدیل می شود
و ۱۵-۲۰ دقیقه قبل از پخت از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسد.

توجه: روغن را مستقیم روی اجاق گاز قرار ندهید، از روش بن ماری استفاده کنید و همیشه قبل از افزودن به مواد پخت، آن را به مدت ۱۵ دقیقه از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسد، زیرا مواد نباید سرد باشند. مهم است که هنگام تهیه پای به دمای محیط برسد.

روغن صاف قنادی

تفاوت بین روغن صاف قنادی و روغن جامد تصفیه شده چیست؟

شاید با مطالعه مطالب بالا متوجه تفاوت روغن پخت نرم و روغن جامد صاف شده باشید اما من به عنوان مرجع به تفاوت آنها اشاره می کنم.

روغن قنادی چه در یخچال و چه در خانه حتی در هوای گرم اصلا یخ نمی زند. اما روغن جامد تصفیه شده امکان پذیر است

در دمای محیط نیمه جامد می شود.

  • روغن نرم بی مزه است. اما روغن جامد قنادی طعم و عطر دارد.
  • روغن یا روغن Sweet 50 حاوی اسیدهای چرب ترانس بیشتری نسبت به روغن های سخت و نرم است.
  • روغن جامد تصفیه شده نرم تر از روغن قنادی است.

روغن صاف قنادی

 

دلایل صاف کردن روغن جامد 

روغن های جامد موجود در بازار نیمه جامد هستند به همین دلیل در بافت خود حباب های هوا وجود دارد. این حباب ها به روغن شکل ناهمواری می دهد، کیفیت شیرینی را کاهش می دهد و اندازه گیری را نادرست می کند. برای حذف حباب های هوا باید روغن را فیلتر کنیم.

اما به طور کلی روغن جامد به ویژه روغن شیرینی شیرینی ها باعث مرطوب و نرم شدن شیرینی ها می شود و همچنین ماندگاری شیرینی ها به ویژه شیرینی های خشک مانند بیسکویت را افزایش می دهد، بنابراین استفاده از این نوع روغن در پخت آنها قطعا ضروری است و امکان تعویض آن با کره یا روغن مایع وجود ندارد.

روغن صاف قنادی با روغن جامد تفاوت زیادی دارد و نباید به جای هم استفاده شود. روغن نرم قنادی حتی در دمای اتاق کاملا جامد و بی مزه است و بافتی بسیار صاف دارد.

روغن صاف قنادی

 چگونه مشکل روغن جامد یا نیمه جامد را حل کنیم؟

همانطور که گفتم امروزه در سوپرمارکت روغن جامد کامل پیدا نمی کنید زیرا تولید آن به دلیل وجود مقدار زیادی اسیدهای چرب غیراشباع در آن ممنوع است و روغن ها نیمه جامد هستند.

اما در اکثر شیرینی ها، اگر روغن خیلی مایع باشد، شیرینی ها را خراب می کند، بنابراین ما راه حل هایی را پیشنهاد می کنیم:

۱- یک روغن نیمه جامد خوب تهیه کنید که نسبت به سایر روغن های نیمه جامد جامدتر باشد.

۲- وقتی می خواهید روغن جامد را بردارید سعی کنید از قسمت های آبکی و شل آن برای شیرینی استفاده نکنید و قسمت های جامد را جدا کنید.

۳- اگر روغن شما خیلی مایع است بهتر است از سه چهارم روغن نیمه جامد و یک چهارم روغن معمولی قنادی استفاده کنید تا بافت شیرینی ترد و نرم شود.

به عنوان مثال، اگر به ۲۰۰ گرم روغن نیاز دارید، ۱۵۰ گرم روغن جامد اضافه کنید و از ۵۰ گرم روغن نرم برای پخت و پز استفاده کنید تا شیرینی ها خوش طعم و ترد شوند.

۴- روغن جامد را با روغن نرم مخلوط کنید و روی بخارپز بگذارید تا آب شود سپس بگذارید خنک شود. آن را در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و سپس ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زودتر از آن خارج کنید و هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید. (اگر روغن نیمه جامد شما خیلی شل نیست، می توانید این نسبت را به یک به ده تغییر دهید، یعنی ۹ قسمت روغن جامد به ۱ قسمت روغن قنادی)

روغن صاف قنادی

شکلات تخته ای تهیه شده با روغن صاف قنادی

شکلات تخته ای T01 یکی از مهم ترین محصولات صنعت شیرینی سازی است که به روش های مختلف تولید و بسته بندی می شود. یکی از روش های تولید این محصول تولید شکلات روغنی نرم است که در شرایط بهداشتی در کارخانه انجام می شود.

برای اطلاع از قیمت روز شکلات تخته ای T01 تولید شده با روغن ریز در کارخانه سورین می توانید از طریق شماره درج شده در سایت با کارشناس فروش تماس حاصل فرمایید.

بیشتر یخوانید: خرید کنجد برای صنایع غذایی و شکلات سازی

 

روغن صاف قنادی

Call Now Buttonمشاوره + قیمت