مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شکلات و مواد اولیه شکلات سازی دعوت می نماید.

                          برای کسب اطلاعات بیشتر محصول و ارتباط با ما در ادامه همراه شوید:

قیمت خرید شکلات تخته ای T01 باکیفیت با روغن قنادی (صاف)

آنچه در این مقاله میخوانیم...

روغن صاف قنادی T01تعریف روغن صافمزایای استفاده از روغن صاف قنادیچگونه روغن جامد را صاف کنیم؟تفاوت بین روغن صاف قنادی و روغن جامد تصفیه شده چیست؟ دلایل صاف کردن روغن جامد چگونه مشکل روغن جامد یا نیمه جامد را حل کنیم؟تشکلات تخته ای تهیه شده با روغن صاف قنادی
روغن صاف قنادی

روغن صاف قنادی T01

روغن صاف قنادی T01 همان روغن گیاهی (نباتی) رایج است که مراحل ذوب شدن و صاف شدن را طی کرده است. البته امروزه روغن جامد کامل وجود ندارد و تمامی روغن های موجود در بازار نیمه جامد هستند. از آنجایی که روغن های جامد کامل به دلیل اسیدهای چرب غیراشباع مضر هستند، تولید آنها متوقف شده است.

روغن صاف قنادی

 

تعریف روغن صاف

اگر با دقت نگاه کنید، روغن جامد یا نیمه جامدی که به دست می آورید حباب هایی در داخل خواهد داشت. این باعث می شود بافت کیک خوب نباشد، علاوه بر این، اندازه گیری روغن را اشتباه می کند. در صورتی که در دستور پخت شیرینی یکی از نکات مهم رعایت اندازه گیری های دقیق است.

بنابراین در اکثر دستور پخت ها، صافی روغن جامد مد نظر است که به آن روغن جامد تصفیه شده می گویند. بنابراین بهتر است از روغن جامد برای تهیه شیرینی استفاده شود، حتی اگر ذکر نشده باشد.

روغن صاف قنادی با روغن صاف جامد کاملا متفاوت است و نباید به جای هم از آن استفاده کرد. روغن صاف قنادی که در ایران با نام روغن ۵۰ نیز شناخته می شود، حتی در دمای محیط، روغنی کاملا جامد و بدون عطر و طعم است و بافت بسیار نرمی دارد.

روغن صاف قنادی

مزایای استفاده از روغن صاف قنادی

  • شیرینی های تهیه شده با این روغن ترد بیشتری دارند. اما اگر در دستور ذکر نشده است، توصیه می شود برای پخت شیرینی فقط از روغن مایع استفاده کنید، این روغن را با روغن جامد ساده مخلوط کنید زیرا طعم شیرینی شما را بهتر می کند.
  • این روغن بادوام ترین نوع چربی در برابر حرارت و رطوبت است، بنابراین همیشه جامد است.
  •  روغن آشپزی نرم و شفاف را باید از قنادی ها و شیرینی فروشی ها تهیه کنید.
  • روغن صاف قنادی در دمای اتاق یک سال ماندگاری دارد.

روغن صاف قنادی

چگونه روغن جامد را صاف کنیم؟

تصفیه روغن جامد بسیار آسان است، فقط باید روغن جامد را در قابلمه ریخته و روی بخار کتری یا قابلمه دیگری قرار دهید
تا به روش بن ماری ذوب شود. وقتی ذوب شد و کمی خنک شد آن را در شیشه بریزید تا به دمای محیط برسد
و سپس در یخچال قرار دهید. به این ترتیب روغن جامد شما به روغن جامد یکدست تبدیل می شود
و ۲۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از پخت آن را از یخچال خارج می کنیم تا به دمای محیط برسد.

نکته: روغن را مستقیم روی حرارت قرار ندهید و از روش بن ماری استفاده کنید و همیشه ۱۵ دقیقه قبل از افزودن به مواد شیرینی از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسد زیرا در تهیه شیرینی هایی که مواد سرد نیستند و به دمای محیط می رسند مهم است.

روغن صاف قنادی

تفاوت بین روغن صاف قنادی و روغن جامد تصفیه شده چیست؟

با مطالعه مطالب بالا احتمالا متوجه تفاوت روغن پخت و پز صاف و روغن جامد صاف شده اید، اما به عنوان یک اشاره به تفاوت آنها اشاره می کنم.

  • روغن قنادی در هر شرایطی چه در یخچال و چه در خانه حتی در هوای گرم جامد است. اما روغن جامد تصفیه شده ممکن

است در دمای محیط نیمه جامد شود.

  • روغن صاف شیرینی بدون طعم است. اما روغن جامد قنادی طعم و بو دارد.
  • روغن قنادی یا روغن ۵۰ نسبت به روغن جامد صاف اسیدهای چرب ترانس بیشتری دارد.
  • روغن جامد تصفیه شده نرم تر از روغن قنادی است.

روغن صاف قنادی

 

دلایل صاف کردن روغن جامد 

روغن های جامد موجود در بازار نیمه جامد هستند و به همین دلیل در بافت آنها حباب های هوا وجود دارد. این حباب ها شکل ناهمواری به روغن می دهند، کیفیت شیرینی را پایین می آورند و اندازه گیری را نادرست می کنند. برای از بین بردن حباب های هوا باید روغن را صاف کنیم.

اما به طور کلی روغن جامد و مخصوصاً روغن شیرین قنادی شیرینی ها را مرطوب و لطیف می کند و همچنین ماندگاری شیرینی ها به ویژه شیرینی های خشک مانند بیسکویت را افزایش می دهد، بنابراین استفاده از این نوع روغن در پخت آنها قطعا ضروری است و قابل تعویض است با کره یا روغن مایع نیست.

روغن صاف قنادی با روغن صاف جامد کاملا متفاوت است و نباید به جای هم از آن استفاده کرد. روغن صاف قنادی حتی در دمای محیط، روغنی کاملا جامد و بدون عطر و طعم است و بافت بسیار نرمی دارد.

روغن صاف قنادی

 چگونه مشکل روغن جامد یا نیمه جامد را حل کنیم؟

همانطور که گفتم امروزه روغن کامل جامد را در سوپرمارکت نمی توانید پیدا کنید زیرا تولید آنها به دلیل وجود مقدار زیادی اسیدهای چرب ترانس در آنها ممنوع است و روغن ها نیمه جامد هستند.

اما در اکثر شیرینی ها، اگر روغن خیلی شل باشد، شیرینی شما را خراب می کند، بنابراین چند راه حل پیشنهاد می کنیم:

۱- یک روغن نیمه جامد خوب تهیه کنید که نسبت به روغن های نیمه جامد دیگر جامدتر است.

۲- وقتی می خواهید روغن جامد را بردارید سعی کنید از قسمت های آبکی و شل آن برای شیرینی استفاده نکنید و قسمت های جامد را جدا کنید.

۳- اگر روغن شما خیلی مایع است بهتر است از سه چهارم روغن نیمه جامد و یک چهارم روغن قنادی ساده استفاده کنید تا بافت شیرینی شما ترد و لطیف شود.

مثلا اگر ۲۰۰ گرم روغن نیاز دارید ۱۵۰ گرم روغن جامد اضافه کنید و ۵۰ گرم روغن قنادی نرم استفاده کنید تا طعم شیرینی شما خوب و ترد شود.

۴-روغن جامد را با روغن صاف مخلوط کنید، روی بخارپز بگذارید تا ذوب شود، سپس اجازه دهید خنک شود. آن را در یخچال قرار دهید تا بسته شود و سپس ۲۰-۱۵ دقیقه قبل از یخچال خارج کنید و هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید. (اگر روغن نیمه جامد شما خیلی شل نیست، می توانید این نسبت را به یک به ده تبدیل کنید، یعنی ۹ قسمت روغن جامد، یک قسمت روغن قنادی)

روغن صاف قنادی

تشکلات تخته ای تهیه شده با روغن صاف قنادی

شکلات تخته ای T01 یکی از محصولات مهم قنادی ها است که به روش های مختلفی تولید و بسته بندی می شود. تولید شکلات با روغن صاف یکی از روش های تولید این محصول است که در شرایط  بهداشتی در کارخانه صورت می گیرد.

برای اطلاع از قیمت روز شکلات تخته ای T01 تولید شده با روغن صاف در کارخانه تولیدی سورن می توانید از طریق شماره درج شده در سایت با کارشناس فروش تماس حاصل فرمایید.

بیشتر یخوانید: خرید کنجد برای صنایع غذایی و شکلات سازی

 

روغن صاف قنادی

Call Now Buttonتماس با ما