مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع شکلات و مواد اولیه شکلات سازی دعوت می نماید.

                          برای کسب اطلاعات بیشتر محصول و ارتباط با ما در ادامه همراه شوید:

بهترین کمپانی های فروشنده سی ام سی خوراکی food grade cmc

آنچه در این مقاله میخوانیم...

فروشنده سی ام سی خوراکی food grade cmc نگهداری و بسته بندی سی ام سی | فروشنده سی ام سی خوراکی چرا از سی ام سی در صنایع غذایی استفاده می کنیم؟مصارف و کاربرد های سی ام سیcmc خوراکی·         اثر سوسپانسیون کنندگیشیرینی و کلوچهشکلاتآبنباتبستنیلبنیات و دسر های لبنینان و بیکنآبمیوه و نوشیدنی میوه ایانواع سسبرخی محصولات گوشتی و منجمدغذا های کنسرویعوامل مؤثر بر قیمت گذاری سی ام سیقیمت شرکتی cmc خوراکی
فروشنده سی ام سی خوراکی

فروشنده سی ام سی خوراکی food grade cmc

فروشنده سی ام سی خوراکی

کربوکسی متیل سلولز یا همان cmc پلیمر آنیونی است که از فراوان ترین پلیمر یعنی سلولز به وجود می آید. سی ام سی که جامدی سفید رنگ است در دو نوع صنعتی و خواراکی مو جود است. با فرآیند تصفیه سازی سی ام اسی، میزان درصد خلوص آن بالا رفته و در نتیجه امکان استفاده از آن در صنایع خوراکی را پیدا می کنیم. از سی ام سی را نمی توانیم به عنوان ماده طبیعی یاد کرد چراکه از واکنش سلولز با اسید کلریک در محلول سنتز می شود. حال این سوال مطرح می شود که آیا سی ام سی که حاصل از واکنش شیمیایی است و در صنعت غذایی از آن استفاده می شود برای بدن انسان مضر نیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر ، زیرا سی ام سی درون بدن انسان جذب و هضم نمی شود. شرکت سورن فروشنده سی ام سی خوراکی food grade cmc وارداتی در سراسر ایران است.

 

نگهداری و بسته بندی سی ام سی | فروشنده سی ام سی خوراکی

فروشنده سی ام سی خوراکی

سی ام سی یا کربوکسی متیل سلولز رطوبت را به خود جذب می کند، به دلیل این ویژگی باید در بسته بندی و شرایط مناسبی نگهداری شود در غیر این صورت باعث بروز مشکلات متعددی برای مصرف کننده می شود. کربوکسی متیل سلولز ویا به اختصار سی ام سی یک پلیمر می باشد که در صورت نگهداری آن در شرایط اشتباه و یا وجود بسته بندی نامناسب باعث دپلیمره شدن آن شده که کارایی آن کم شده و حتی در برخی وارد امکان دارد که کارایی خود را از دست بدهد.

پس از عوامل مهمی که در خرید سی ام سی باید به آن توجه داشت بسته بندی و شرایط نگهداری آن است. برای تماس با فروشنده سی ام سی خوراکی اصلی در ایران با واحد فروش در تماس باشید.

 

چرا از سی ام سی در صنایع غذایی استفاده می کنیم؟

سی ام سی در صنایع غذایی

همانطور که در بالا گفتیم کربوکسی متیل سلولز یا سی ام سی با اینکه حاصل از واکنش های شیمیایی است به بدن انسان آسیبی نمی رساند. کربوکسی متیل سلولز خوراکی در گرید های متفاوتی تولید می شود و بی رنگ ، بدون بو و بدمزگی آن جزء قابلیت هایش می باشد.از دیگر قابلیت های سی ام سی که به خاطر استفاده از این ویژگی ها از آن در مواد خوراکی استفاده می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جذب آب
 • تثبیت کنندگی
 • نگهداری از مواد غذایی
 • امولسیون کنندگی
 • غلظت دهندگی
 • مقرون به صرفه بودن
 • تازه نگه داشتن مواد غذایی

بهترین فروشنده سی ام سی خوراکی ها در ایران این محصول را با آنالیز معتبر باید ارائه نمایند.

 

مصارف و کاربرد های سی ام سیcmc خوراکی

کاربرد های سی ام سیcmc خوراکی

 

در سطر بالا به علت استفاده از سی ام سی خوراکی پی بردیم. حال در این قسمت برای شما عزیزان به صورت مجزاء کاربردهای سی ام سی را معرفی می کنیم:

 

 • پایدار کننده و حجم دهنده

 

سی ام سی خوراکی در نوشیدنی هایی که دارای پروتئین و چربی اند قابل استفاده است . شیر سویا، شیره بادام زمینی، شیر نارگیل، شیر کاکائو از قبیل این نوشیدنی ها هستند که میزان مشخصی پروتئین و مقدار های مختلفی چربی دارند که به آمیزش با یکدیگر تمایلی ندارند و این ویژگی سبب شناوری آن در محلول در زمان ساخت و یا حتی بسته بندی می شود. پس می‌توان به این نتیجه رسید که نبود سی ام سی در این محصولات باعث بروز شکل های ظاهری نامطلوبی می شود، در نتیجه نیاز به یک امولسیون دارند که میزان ph پروتئین را کاهش دهد. کربوکسی متیل سلولز انتخابی درست می باشد چرا که به آسانی در آب حل شده و یک کلوئید شفاف و پایدار برای محصور کردن پروتئین ایجاد می گردد و  پروتئین هارا در حالت پایدار نگه می دارد. یکی دیگر از کاربرد های سی ام سی در نوشیدنی ها و انواع مواد غذایی این است که باعث یکنواختی و بافت آن می شود.

 

·         اثر سوسپانسیون کنندگی

 

سی ام سی خوراکی  خاصیت سوسپانسیون کنندگی بسیار بالایی دارد و تولید کنندگان و تامین کنندگان نوشیدنی های مایع، انواع خمیر ها و سایر مواد سوسپانسیونی از میزان مناسبی سی ام سی برای حفظ طعم محصول خود و یکنواخت سازی آن، استفاده می کنند. اگر سی ان سی خوراکی هم زمان با دیگر پکتین ها استفاده شود اثربخشی کربوکی متیل سلولز  به صورت جالبی افزایش پیدا می کند به همین دلیل است که در انواع چای میوه ای، انواع نوشیدنی های میوه ای مانند آب نارگیل، آب پرتقال  آب آناناس  آب انواع سبزیجات به عنوان افزودنی از آن استفاده می شود.

 

 • اثربخشی بر ظاهر مواد غذایی

سی ام سی سرعت تخمیر مواد را افزایش می دهد به همین دلیل در محصولاتی مانند نودل از آن استفاده می کنند تا باعث کاهش زمان ورز آمدن خمیر کاهش میزان آن و فشار در هنگام پردازش و یکسان سازی ظاهر شود نودلی که دارای سی ان سی است بافتی چسبنده مقاوم و یکنواخت دارد و به دلیل وجود ویسکوزیته بالا هنگامی که نودل را سرخ می کنیم میزان روغن مصرفی آن تا ۵ درصد کاهش پیدا می کند.

 

 • بهبود خواص فیزیکی

از سی ام سی به عنوان نوعی نگهدارنده برای مواد غذایی از جمله میوه ها، سبزیجات و یا تخم مرغ استفاده می شود. ‏cmc از طعم و عطر مواد غذایی نگهداری می کند و مانع رشد و گسترش کپک بر روی سطح مواد غذایی می شود.

از دیگر کاربردهای این محصول کاربردی می توان به مواردی مانند حفظ رطوبت و شکل دهی به بستنی ساخت محصولات رژیمی مانند بیسکویت های          رژیمی چرا که هضم آن آسان نیست و به خاطر ویژگی تثبیت کنندگی فوم در ساخت دلستر بسیار کاربرد دارد

 • خاصیت ژلی

‏cmc به واسطه خاصیت ژلاتینی بالایی که به انواع مواد می بخشد از آن در ساخت انواع دسر از جمله بستنی ژله مربا پاناکوتا استفاده می شود

 

کاربرد های سی ام سیcmc خوراکی

از دیگر کاربردهای سی ام سی می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • شیرینی و کلوچه

 • شکلات

 • آبنبات

 • بستنی

 • لبنیات و دسر های لبنی

 • نان و بیکن

 • آبمیوه و نوشیدنی میوه ای

 • انواع سس

 • برخی محصولات گوشتی و منجمد

 • غذا های کنسروی

 

عوامل مؤثر بر قیمت گذاری سی ام سی

 

از آنجایی که این ماده در صنایع غذایی بسیار پرکاربرد است عوامل متفاوتی در این فرآیند دخیل هستند . جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع بسته بندی
 • درصد خلوص محلول که بیشترین تأثیر را بر قیمت دارد
 • نوع سلولز بکار رفته در فرایند
 • تولید ثبات و پایداری
 • عدد ویسکوزیته

 

قیمت شرکتی cmc خوراکی

قیمت شرکتی cmc خوراکی

یکی از توصیه هایی که در این زمینه می‌شود این است که سعی کنید خرید این مواد را از شهر تهران انجام دهید، زیرا تهران به تأمین کننده اصلی کالا نزدیک تر است و بیشتر انبارهای اصلی مواد شیمیایی در تهران قرار دارد و شما با بررسی شرایط نگهداری، بسته بندی تاریخ تولید و انقضاء محصول می توانید پی به مرغوبیت کالا ببرید.

علت دیگر این است که بیشتر کمپانی های وارد کننده  سی ام سی خوراکی در تهران وجود دارند که بهترین فروشنده سی ام سی خوراکی ها محسوب می شوند.

عامل دیگر این است که خرید سی ا م سی در تهران بسیار مقرون به صرفه است چرا که  مصرف کننده برای خرید این محصول در شهرستانها از طریق چندین واسطه می تواند به محصول دسترسی پیدا کند و همین امر باعث افزایش قیمت این محصول کاربردی می شود.

باید توجه داشت که تمامی تولید کنندگان و یا تأمین کنندگان این محصول تجربه و کیفیت کافی و مناسب ندارند،  مطمئن شدن از کیفیت محصول دریافتی و اطمینان حاصل کردن از اصالت آن طبیعی ترین نیاز شما مصرف کنندگان گرامی است برای حاصل شدن

این اطمینان به شما پیشنهاد می شود به مواردی مانند درخواست مجوز مصرف در صورت وارداتی بودن کالا و یا مجوز تولید سازمان غذا و دارو در صورت تولید داخلی بودن، تطبیق دادن سری ساخت درد شده در بسته بندی با سری ساخت مدارک ارائه شده است.

 

 

 

 

 

Call Now Buttonمشاوره + قیمت